Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylin päättävä elin on kirkkovaltuusto, jonka seurakuntalaiset valitsevat seurakuntavaaleissa neljän vuoden välein. Kirkkovaltuusto johtaa seurakunnan toimintaa. Ohje- tai johtosäännöillä voidaan kirkkovaltuuston päätösvaltaa siirtää säännössä mainittavissa asioissa kirkkoneuvostolle sekä eri työalojen tukiryhmille.

Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston, joka vastaa käytännön johtamisesta ja valmistelee asiat kirkkovaltuuston päätettäväksi.

Kirkkovaltuuston jäsenet 2019 - 2022

Varsinaiset jäsenet
 

Björn Hannele (u) hannele.bjorn@gmail.com

040 751 8137

Forss Sirpa (u) sirpa.forss@attendo.fi 

050 339 6202

Jurvanen Tuula (u) tuula.jurvanen@gmail.com

040 508 4080

Kankkunen Pertti kankkunen.pertti@gmail.com 

0400 139 221

Marin Tanja (u) tanja.marin@hotmail.com

0400 498 424

Mikkonen Aku (u) uka_mikkonen@hotmail.com

0400 472 164

Nurvo Juhani (u) juhani_nurvo@outlook.com

050 581 7444

Partanen Ilkka ilkka.partanen@wippies.fi

050 4030 835

Partanen Jari (u) jarikka.partanen@gmail.com

0400 461 502

Piiroinen Taru (u) tarupiir@gmail.com 

050 351 2797

Pikkusilta Toni taksi@pikkusilta.fi

0400 404 020

Reponen Sanna, puheenjohtaja sanna.reponen@sulkava.fi

050 3089 496

Suomalainen Paula (u), varapuheenjohtaja suomalainenpaula3@gmail.com 

050 340 3840

Tiippana Jussi                        hd-jussi@hotmail.com

040 706 3800

Vasara Terhi terhi.vasara@gmail.com

0400 763 317

Varajäsenet

Heinola Marja (u)
Piiroinen Mikko (u)
Reinikainen Helga (u)
Summanen Kari (u)