Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylin päättävä elin on kirkkovaltuusto, jonka seurakuntalaiset valitsevat seurakuntavaaleissa neljän vuoden välein. Kirkkovaltuusto johtaa seurakunnan toimintaa. Ohje- tai johtosäännöillä voidaan kirkkovaltuuston päätösvaltaa siirtää säännössä mainittavissa asioissa kirkkoneuvostolle sekä eri työalojen tukiryhmille.

Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston, joka vastaa käytännön johtamisesta ja valmistelee asiat kirkkovaltuuston päätettäväksi.

Kirkkovaltuuston jäsenet 2019 - 2022

Varsinaiset jäsenet

Reponen Sanna, puheenjohtaja, 050 308 9496, sanna.reponen@sulkava.fi

Suomalainen Paula (u), varapuheenjohtaja, 050 340 3840, suomalainenpaula3@gmail.com

Björn Hannele (u), 040 751 8137, hannele.bjorn@gmail.com

Forss Sirpa (u), 050 339 6202, sipu.forss@gmail.com

Jurvanen Tuula (u), 040 508 4080, tuula.jurvanen@gmail.com

Kankkunen Pertti, 0400 139 221, kankkunen.pertti@gmail.com

Marin Tanja (u), 0400 498 424, tanja.marin@hotmail.com

Mikkonen Aku (u), 0400 472 164, uka_mikkonen@hotmail.com

Nurvo Juhani (u), 050 581 7444, juhani_nurvo@outlook.com

Partanen Ilkka, 050 403 0835, ilkka.partanen@wippies.fi

Pikkusilta Toni, 0400 404 020, taksi@pikkusilta.fi

Tiippana Jussi, 040 706 3800, hd-jussi@hotmail.com

Vasara Terhi, 0400 763 317, terhi.vasara@gmail.com


Varajäsenet

Heinola Marja (u), marja.heinola@pp.inet.fi
Piiroinen Mikko (u), 050 537 6992, mikko.piiroinen@sana.fi